Οι σύγχρονες ενδοσκοπικές γυναικολογικές επεμβάσεις χωρίς νοσηλεία αποτελούν μια μοντέρνα δυνατότητα του ιατρείου μας, με στόχο την πρακτική και ψυχολογική διευκόλυνση των ασθενών.
Η διαρκής εξέλιξη των ενδοσκοπικών (λαπαροσκοπικών και ρομποτικών) χειρουργικών μεθόδων σε συνδυασμό με την πιστοποιημένη χειρουργική εμπειρία αλλάζουν ριζικά το τοπίο των γυναικολογικών επεμβάσεων.
Πλέον ενδοσκοπικές επεμβάσεις αφαίρεσης κυστών, ινομυωμάτων ή της μήτρας μπορούν να πραγματοποιηθούν με μέγιστη αποτελεσματικότητα, απόλυτη ασφάλεια και ελάχιστη επιβάρυνση της ασθενούς.
Με τον τρόπο αυτό δίνεται η δυνατότητα στις περισσότερες ασθενείς να επιστρέψουν σπίτι τους σε άριστη κλινική κατάσταση την ίδια κιόλας ημέρα.
Στο πλαίσιο αυτό ο γιατρός και το ιατρικό προσωπικό του ιατρείου βρίσκονται στη διάθεση της ασθενούς καθ’ όλη τη διάρκεια του 24ώρου.
![Λαπαροσκοπικές επεμβάσεις χωρίς νοσηλεία 1 Λαπαροσκόπηση χωρίς νοσηλεία](https://drraptis.gr/wp-content/uploads/2023/01/laparoskopisi-xoris-nosilia-770x535.jpeg)
![Λαπαροσκοπικές επεμβάσεις χωρίς νοσηλεία 2 Ioannis Raptis](https://drraptis.gr/wp-content/uploads/2018/11/drraptis-cv-image.jpeg)